שאלות נפוצות

איך אוכל לדעת אילו סוגי עור מתאימים להדפסה?
ההדפסה על העור מתאימה לעורות ‘פתוחים’, כלומר לעורות המסוגלים לספוג לתוכם צבע. קיימים סוגים רבים של עורות העונים להגדרה הזאת, והבחירה בעור המתאים נעשית לפי הרעיון העיצובי.
עורות פתוחים במרקם חלק: עורות גולמיים שעברו תהליך עיבוד וצביעה חלקי בלבד.
סוגים עיקריים: קראסט, אפריקה, סובאז’, חזיר.
עורות פתוחים במרקם קטיפתי: עורות שעברו תהליך עיבוד וצביעה מלא אך נותרים פתוחים וסופגים גם בסיום התהליך. סוגים עיקריים: נובוק, זאמש, שפאלט.

האם העור להדפסה צריך להיות בצבע מסויים? 
חשוב לדעת שצבע הרקע של העור משפיע על גווני ההדפסה. זה לא אומר שחייבים להשתמש רק בעור בהיר, אפשר לשחק עם זה בכמה דרכים:

אם רוצים לכסות את כל העור בגרפיקה מלאה וצבעונית, מומלץ להדפיס על עורות בגוונים בהירים כמו קרם, בז’, אפרפר… על גוונים אלה ניתן להדפיס גרפיקה הכוללת בתוכה גם את צבע הרקע הרצוי וכך להגיע גם לתוצאה של עור מודפס עם רקע כהה.

אפשר להדפיס על עור בגווני פסטל צבעוניים כמו תכלת, ירוק, סגול, ורוד… שיבלטו מתחת להדפסה ויתנו לה מימד נוסף.

אם רוצים להדפיס על עור בגוונים כהים כמו חום או אפור, מומלץ שהגרפיקה עצמה תהיה בצבע כהה יותר – מתאים בעיקר לגרפיקה בצבע שחור.

האם ניתן להדפיס כל גרפיקה או שקיים מאגר ממנו עלי לבחור? 
ניתן להדפיס כל גרפיקה שעולה בדימיונך.
יש לך גם אפשרות לבחור גרפיקה מקולקציית העורות המודפסים של הסטודיו, בה ניתן להשתמש כמו שהיא או לערוך בה שינויי צבעים ופרופורציות לפי בחירתך.

כיצד משפיעה ההדפסה על המראה הטבעי של העור? 
היופי הטמון בעור נובע מהיותו חומר טבעי שאינו אחיד באופן מושלם. טקסטורת נקבוביות, מרקם קטיפתי וכן פגמים קטנים המצויים בעור – אינם מושפעים. זה אומר שבעצם כל פיסת עור מודפסת תראה מעט אחרת, עם שינויים קלים בגוונים או פגמים טבעיים קטנים שישפיעו על רצף ההדפסה. בסוגים מסויימים של עורות יתכן גם כיווץ מזערי (של כ-5 מ”מ מכל צד). ההדפסה אינה מסתירה או מכסה את אופיו הטבעי של העור והוא נשמר גם לאחר הדפסה.

האם עלי להשתמש בגוונים מסויימים בלבד או שניתן להדפיס בכל צבע ובכל שילוב צבעים שאבחר? 
ניתן להדפיס בכל צבע וגוון ללא מגבלה על מספר הצבעים להדפסה.
זה אחד הדברים שהיה לי הכי חשוב לפתור בעת פיתוח טכניקת ההדפסה, כיוון שהוא מעניק אפשרויות הרבה יותר רחבות בהשוואה לשיטות הדפסה אחרות, כגון דפוס רשת.

אני מאוד רוצה להדפיס על עור אבל אין לי זמן או יכולת ליצור גרפיקות בעצמי, מה לעשות? 
אנחנו נשמח לעבוד יחד איתך על עיצוב גרפיקה ייחודית למותג שלך שתתאים לרעיון העיצובי שלך.
יש לך גם אפשרות לבחור גרפיקה מקולקציית העורות המודפסים של הסטודיו, בה ניתן להשתמש כמו שהיא או לערוך בה שינויי צבעים ופרופורציות לפי בחירתך.

האם הטכניקה עמידה? איך מחזיקה ההדפסה לאורך הזמן? 
הההדפסה נספגת ישירות בתוך העור כך שאינה מתקלפת או מורידה צבע בעת שימוש סביר במוצר. היא אינה דוהה לאורך זמן. עורות מסויימים אף מקבלים גימור לכה להגנה מפני שריטות ושפשופים.

לפני שהתחלתי למכור מוצרי עור המודפסים בטכניקה הזו ביצעתי הרבה מאוד בדיקות כדי לוודא את עמידות ההדפסה. עד היום לא חזר אלי מוצר עם פגם כלשהו שהתגלה בהדפסה לאחר תקופת זמן שהיה בשימוש.

האם ניתן להדפיס רק על חלק מהמוצר, או במיקום ספציפי על גבי המוצר? 
כן, ניתן למקם דימוי גרפי על המוצר במקום ספציפי, למשל בפינה השמאלית התחתונה של התיק או בצד הימני של הנעל.
אפשר להשתמש בטכניקה כדי להדפיס על המוצר עצמו את הלוגו של המותג, ואפילו טקסט כמו הוראות שימוש או כתובת אתר האינטרנט של המותג.

האם ניתן להדפיס על מוצר קיים?
לא, טכניקת ההדפסה מתאימה להדפסה על משטחים שטוחים בלבד, מהם ניתן לאחר מכן ליצור את המוצר המוגמר.

איזה גימור מקבל העור? האם ניתן להגיע לגימורים שונים? 
עורות פתוחים במרקם חלק מקבלים גימור של לכה שקופה שנועד לסגור אותם ולשמור על ההדפסה מפני שריטות או שפשופים. ניתן להגיע לגימור במראה מאט או מבריק.
עורות פתוחים במרקם קטיפתי נותרים פתוחים וקטיפתיים ואינם דורשים כל גימור.

יש איזשהן הנחיות שצריך לקחת בחשבון לגבי עיצוב הגרפיקה להדפסה? 
ניתן לעצב גרפיקה במחשב או לסרוק אותה לאחר מכן. חשוב לדעת שהטקסטורה של העור משפיעה על התוצאה המודפסת, ויתכן כי פרטים קטנים מאוד יעלמו או יטשטשו. כדי להבליט פרטים יש לעבות קווים ולהגדיל את הקונטרסט בין הצבעים. כחלק מתהליך הליווי שהסטודיו מעניק, ניתנים גם ייעוץ והדרכה כיצד לערוך את הגרפיקה כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

יש לשמור את הגרפיקה כקובץ PDF באיכות של 150 DPI לפחות, במידות הסופיות של ההדפסה.

ניתן להדפיס עד מידת משטח מקסימלית של 31X43 ס”מ.

איך ניתן לשמור על איכות ההדפסה ועמידותה לאורך זמן? 
כדי לשמור על איכות ההדפסה ועמידותה יש להמנע משימוש בחומרי ניקוי כלשהם (לרבות חומרים סולבנטים – אלכוהול, אצטון וכדומה, דטרגנטים וסבון מכל סוג). אין להשרות את העור במים. במקרה הצורך פשוט לנקות באמצעות מטלית או פיסת בד לחה, הספוגה במים בלבד. אין להדביק מדבקות מכל סוג ישירות על ההדפסה. יש לאחסן את העור בצורה מאווררת ואין לאחסנו בשקית ניילון.

אני רוצה להדפיס על עור, איך מתקדמים? 
אני מזמינה אותך לכתוב לי למייל.